BENZİNLOG
26
nisan
2019
Uzun Yol
Dinlenme Tesisleri
Ankara İstanbul Arasında Ne Yenir?

Ankara İstanbul Arası Ne Yenir?

Uzun yolculukları keyifli kılan yemek molaları, yolda geçirdiğimiz zamana lezzet katıyor. Biz ekip olarak nerede yemek yiyeceğimizi önceden belirliyoruz. Gezip gördüğümüz yerler arasında en iyilierini, Ankara İstanbul arası ne yenir, listeliyoruz. 

Şef Dursun'un Yeri

Bolu dağındaki meşhur et lokantalarından biri Şef Dursun'un Yeri. Yemek menüsü oldukça çeşitli. Mekan büyük bir bahçeye sahip, yeşillerin arasında bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Kapalı alanı da var. 24 saat açık Şef Dursun'un yeri çocuklarınızla için de uygun. Köfte , çizik et dedikleri kemiksiz pirzola ve sucuk bizim nacizane önerimiz :) Et lokantası olsa da sabahları serpme kahvaltı servisi de mevcut. Hızlı servis ve güler yüzlü hizmet Şef Dursun'un yerinde! 


Berceste Dinlenme Tesisleri

Birden fazla şubesi olan Berceste dinlenme tesislerine Ankara-İstanbul yolunda sıkça rastlayabilirsiniz. Gürzargahın her iki yönünde de bulunan Berceste'de saat 13:00'a kadar açık büfe kahvaltıya katılabilirsiniz. Mekan kahvaltısı ile meşhur. Tatlı-tuzlu pek çok seçenek mevcut. Tesisin yukarısında kümes bulunuyor. Yediğiniz ürünler tamamen organik. Yemekten sonra kümeste ufak bir tur atabilirsiniz. Bahçes, çocuk oyun park alanı, araç park yerleri ve ücretsiz yıkama hizmeti mevcut. Tesis bayram ve tatil döneminde de oldukça kalabalık. 

Vadi Konağı- Eski Adıyla Mevlana Lokantası

Ankara-İstanbul arası ne yenir sorusuna en sevdiğimiz cevaplardan!! En ucuz çorba içebileceğiniz lokasyonlardan biri. Ayrıca araçların park edildiği bölümde hortumla aracınızı yıkayabilirsiniz. Bonfile et ile yapılan ekipçe hayran olduğumuz saç kavurma, köy yoğurdu denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetler. Yemekten sonra gelen çay, su, kahve de ikram olarak servis ediliyor. 


ParkShop Outlet

Dev AVM'nin içinde çoğu ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz 84 adet mağaza bulunuyor. ParkShop Outlette BurgerKing, Özsüt, Starbucks, çeşitli giyim mağazalarının yanı sıra süpermarket de bulunuyor. Tesisin içinde bir de motel var. Uzun gece yolculuklarında yorulduğunuzda konaklayabilme şansına sahipsiniz. Tesis otoparkında aracınızı ücretsiz olarak yıkatabilirsiniz. Yemek markalarının yanı sıra FLO, LC Waikiki ve Adidas gibi markalarında mağazaları mevcut. 

Doğalhane Dinlenme Tesisleri

Anadolu yolu üzerinde yer alan Doğalhane Dinlenme Tesisleri ekmek arası balık, sucuk ve köftesiyle meşhur. Tesis self servis olarak hizmet veriyor. Günlük, sulu ev yemekleri çıkıyor. Tepsinizi alıp (çatal ve kaşığınız tepsinin üzerinde hazır :) ) dilediğiniz lezzeti tercih edebilirsiniz. Doğalhane Dinlenme Tesisleri müdürü de oldukça popüler bir sima. Ziyaretçiler tarafından oldukça seviliyor. Tuvaletleri temiz, fiyatları ise dinlenme tesisi ortalamasında. Yol üstünde tabelasına da rastlayacağınız Doğalhane Dinlenme Tesislerinde ikram kuru meyveleri tadabilir, türk kahvesi molası verebilirsiniz. 

BenzinLitre ile tüm bu tesislere yol tarifi alabileceğiniz gibi ihtiyacınıza göre tesis özelliklerine göre filtreleyip  İstanbul-Ankara arası ne yenir öğrenebilirsiniz.

Tüm içerikler okundu!

Next page