BENZİNLOG
06
nisan
2019
Uzun Yol
Dinlenme Tesisleri
İstanbul-İzmir Arası Dinlenme Tesisleri

İstanbul-İzmir Arası Dinlenme Tesisleri

İzmir-İstanbul arası süre, özellikle Osmangazi Köprüsü ve yapılan otoban çalışmalarıyla oldukça kısaldı.Hali hazırda popüler olan bu güzergah, yeni yol ile birlikte daha da popülerleşiyor. Özellikle yaz aylarında bir çok sürücünün tercihi olan bu güzergahta, İstanbul-İzmir arası dinlenme tesislerini ve İstanbul-İzmir arası ne yenir sorusunu sizler için yanıtlıyoruz. 

BenzinLitre üzerinden İstanbul-İzmir arası dinlenme tesislerini ihtiyaçlarınıza göre filtreleyebilir, yol tarifi alabilirsiniz. İstanbul-İzmir arası ne yenir daha rahat karar verebilirsiniz.

Yalova Menemenci Alattin

Menemenci Alattin Osmangazi Körfez Geçiş Köprüsü Çıkışı Oksijen Tesislerinde yer alıyor. Yemek olarak açık büfe, kahvaltı, sulu yemek, ve ızgara çeşitlerine ulaşabilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı üzere menemeni oldukça popüler. Tarifi ise gizli :) Sıcak ekmekle yemenizi öneriyoruz. 

Yemeğin yanı sıra tesis oldukça büyük, market ve mescit bulunuyor. Yakıt ikmali yapabileceğiniz bir akaryakıt istasyonu da var. 

Oksijen 068 Dinlenme Tesisleri

Oksijen 068 Dinlenme Tesisleri yeni yeni popülerleşen bir tesis. Geniş bir alana sahip. İçinde fast food, giyim ve kahve markaları var. Manzarası oldukça güzel. Kahve molası verip güneşin batışını izleyebilirsiniz. Tesisin içinde mescit bulunuyor. Temizlik konusunda da oldukça başarılılar. Geniş alanı itibariyle AVM’yi andıran Oksijen 68 dinlenme tesislerinde çocuk parkı da mevcut.

Oksijen tesislerinde yöresel ürünler alabileceğiniz mağazalar olabiliyor. Oksijen 068 Dinlenme Tesislerinden de zeytin alabilirsiniz. Biz tavsiye ediyoruz oldukça lezzetli :)

Bursa Kebapçı İskender – Yavuz İskenderoğlu

Nesilden nesile aktarılan lezzet… Yavuz İskenderoğlunun hikayesi 1867’ye dayanıyor. Buram buram nostalji kokan bu mekanda güzel bir et ziyafeti çekebilirsiniz. Tatlıları ve çorbaları da gayet iyi. BenziLitre ekibi olarak favori mola duraklarımızdan biri Kebapçı İskender. İstanbul-İzmir arası ne yenir denince akla gelen ilk yanıtlardan.

Güzel tarihi bir konağın içinde yemek yiyorsunuz. Yerler ise taş döşeme. Bu sayede mekan yaz aylarında serin olabiliyor. Aileler için de uygun. Yemekten sonra şıra ikramı var :)

Bursa Köfteci Yusuf

Kaliteyi standarta oturtmuş bir mekan Köfteci Yusuf. Her şubesinde aynı kaliteyi yakalamak mümkün. Üstelik oldukça uygun fiyatlı. İstanbul İzmir arası dinlenme tesisleri arasında yemek molası verebileceğiniz yerlerden biri. İkramı bol, servisi oldukça hızlı. Hem karnınız hem gözünüz doyuyor diyebiliriz :) 

Köfteci Yusuf sadece Bursa’da değil. 

İstanbul’da 11, İzmir'de 7, Ankara'da 10, Aydın’da 3, Kocaeli’ de 2, Bilecik’te 2, Eskişehir’de 2, Balıkesir’de 3, Antalya, Burdur, Çanakkale, Denizli, Isparta, Kırıkkale, Sakarya ve Yalova’da birer olmak üzere toplam 65 noktada hizmet veriyor. Bu noktalarda yemek molası verebildiğiniz gibi bazı Köfteci Yusuf şubelerinde şarküteri ürünlerinin satışı da mevcut.

Köfteci Yusuf 2015 yılında Hürriyet Kelebek ekinde Türkiye’nin en iyi yol lokantası seçilmiştir.

YASA Susurluk

Yasa Outletin Susurluk'taki şubesi. Tesiste Meşhur Yasa tostu yiyebilir, susurluk ayranı içebilirsiniz. Başka yemek seçenekleri de mevcut. Yasa köftesi ve salata barı oldukça popüler.Yoğun olan tesiste yemek kuyruklarına çözüm getirilmiş. Ödemenizi kasaya yapıp numara alıyorsunuz. Siparişiniz masaya geliyor. Servis de hızlı. Tuvalet ücretsiz ve temiz. Aracınızı yıkatırken kahve molası da verebilirsiniz. Fiyatları İstanbul - İzmir arası dinlenme tesislerine göre uygun diyebiliriz. 

Festiva Outlet

Festiva Outlet Susurluk - Balıkesir yolu 12. km üzerinde bulunuyor. Tesis oldukça büyük. 114.000m² arsa alanı, 23.500m² kapalı alanı, 90.500m² otopark alanı ile hizmet vermektedir. Festiva Outlet'in içinde Nike, Adidas, Columbia, Converse gibi dev giyim markalarının yanı sıra Burger King, Bereket Döner, Starbucks, Köfteci Ramiz gibi Yiyecek-İçeçek yerleri de var. Tesiste yok yok diyebiliriz. Tuvalet Ücretli. Ama oldukça temiz. Biraz ilerisinde benzinlik mevcut. Yakıt ikmali yapabilirsiniz. Tesisin kapanış saat 00.00. 

Çok fazla seçeneğiniz olan bu tesis uzun molalar için oldukça ideal.

Karagül Dinlenme Tesisleri 

Karagül Dinlenme Tesisleri Bursa-Balıkesir yolu üzerinde yer alıyor. Kamil Koç araçlarının Susurluk'ta uğradığı tesislerden biri. Gözleme, tost, çiğ börek yiyebilir, çorba içebilir ve çay kahve molası verebilirsiniz. Tuvaleti ücretli. Meşhur Susurluk ayranı ve tostu ikilisini Karagül Dinlenme Tesisleri de satıyor. Mescid, market, araç yıkama ulaşabileceğiniz diğer hizmetler arasında. İstanbul-İzmir arası dinlenme tesisleri arasında favorilerden biri olarak gösteriliyor.

Manisaspor Kebabçısı - Hüseyin Sarıgül

Çoğu kullanıcımıza göre Manisa Kebabını en iyi yapan yer Manisa Spor Kebabçısı. Kebabı ise soslu değil. Doğal terayağı ile yeniyor. Servisi oldukça iyi. Bu nostaljik mekanın sahibi Hüseyin Amca'da siz onla konuşmadan mutlaka size gelip merhaba diyecektir. Kendisi daima güler yüzlü. Çalışanlarına da aynı enerji yansımız diyebiliriz. 

İstanbul-İzmir arası ne yenir, artık biliyorsunuz. BenzinLitre'den en yakın dinlenme tesisleri ve lezzet duraklarına ulaşabilirsiniz.  İyi yolculuklar dileriz!

Tüm içerikler okundu!

Next page