BENZİNLOG
15
ocak
2020
Uzun Yol
Dinlenme Tesisleri
BenzinLitre
Otomobil
TÜRKİYE'NİN EN İYİ DİNLENME TESİSLERİ

TÜRKİYE'NİN EN İYİ DİNLENME TESİSLERİ

Eğer otobüsle yolculuk ediyorsanız dinlenme tesisi denince bir çoğumuzun aklında aynı şeyler canlanır. Tam uykunun en derin yerinde birden ışıklar açılır, şiş gözlü insanların aceleyle otobüsten indiğini görüp siz de aşağı inmeye koyulursunuz. İnince yüzünüze çarpan soğuk ve kasvetli hava uyanmanıza yardımcı olur. Bi an önce tuvalete gidersiniz, bi çay içer gözleme yer kendinize gelirsiniz. Sonra otobüsünüzü kaçırmamak için yanına doğru gidersiniz. Volta atarak otobüslerin yıkanışını izlerken mola saatinin bitmesini beklersiniz. Genellikle durum bundan ibaret olup herkesin kendi favori dinlenme tesisi mutlaka vardır. Aracınızla yolculuk ederken uğrayabileceğiniz, Türkiye'nin en iyi dinlenme tesislerini bir de biz sıralayalım.

Yemeklerin lezzetine, tesisin temizliğine, manzarasına vs. göre gidenler tarafından en çok beğenilen dinlenme tesislerinden bahsedeceğiz.  

turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
KÖFTECİ YUSUF


1- KÖFTECİ YUSUF

Türkiye'de 104 şubesi bulunan ve içerisinde 100 farklı ürün bulunan Köfteci Yusuf'u duymayanınız yoktur herhalde. Köfteci Yusuf, çok lezzetli yemeklerinin yanı sıra uygun fiyatlı olmasıyla kalpleri fethediyor. İstanbul'un birçok semtinde de şube açmış olan Köfteci Yusuf'a ulaşım artık çok daha kolay. Bu kadar seveni olmasının yanı sıra köftelerinin lezzetli olmasının hatrına Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri listemizin ilk sırasında yer alıyor.

(0212) 444 61 62 telefon numarası ile veya online olarak sipariş vermeniz de mümkün!

turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri

KÖFTECİ GÜRLÜOĞLU


2- KÖFTECİ GÜRLÜOĞLU

Bir diğer dinlenme tesisi yine köfteleri ile gündemde olan, Köfteci Gürlüoğlu. Bir diğer meşhur köfteci olan Gürlüoğlu, hizmet kalitesi ve lezzetli köfteleri ile 'Türkiye'nin En İyi Dinlenme Tesisleri' listemize girmeye hak kazanmış olup, Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4.2 yıldız almıştır.

Adresi: İstanbul yolu üzeri, 45200 Akhisar/Manisa

Telefonu: 0541 379 92 56

turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
YÖREM DİNLENME TESİSİ


3- YÖREM DİNLENME TESİSİ

'Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri' listemizin 3. sırasında Yörem Dinlenme Tesisi yer alıyor. Bu tesis serpme kahvaltısı, menemeni, gözlemesi, sac kavurması gibi ağzımızı sulandıran tatların yanı sıra organik havası dolayısıyla da oldukça beğeniliyor. Ve hatta sırf burada kahvaltı etmek için yola çıkıp geri dönen kişiler bile var! Manzarası, temizliği, lezzetleri ile bir gidende bir daha gitme isteği uyandıran bu dinlenme tesisi, Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4.5 yıldız almıştır.

Adresi: Yörükoğlu, Denizli Muğla yolu 480000/Muğla


turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
ŞEKERPINARI RESTAURANT


4- ŞEKERPINARI RESTAURANT

'Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri' listemizin 4.sü Adana'dan geliyor. Bi üst sırada bulunan Yörem dinlenme tesisi gibi, Şekerpınarı Restaurant da doğal güzelliklerle dolu manzarasıyla sahiden dinlendiriyor. Doğal güzelliğin yanı sıra pirzolası, yoğurdu. adana kebabı ve hatta suyu bile oldukça beğeniliyor. Dinlenme tesisi, Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4.0 yıldız almıştır.

Adresi: Alpu, 01470 Pozantı/Adana

Telefonu: 0537 590 14 55


turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
OKSİJEN 03 DİLOVASI


5- OKSİJEN DİNLENME TESİSLERİ

Oksijen Tesisleri Türkiye'nin birçok şehrinde olup, aradığınız çoğu şeyi bulmanız açısından sıklıkla tercih edilen dinlenme tesisidir. Bu Oksijen Dinlenme Tesisleri arasından en çok sevilen, Oksijen 03 Dilovası''Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri' listemize dahil ettik. Aslına bakılırsa bu tam bir dinlenme tesisi değil, bir AVM! Ancak istenilen her şeye ulaşılabildiği için ve harika manzarasından dolayı uğrak bir mola yeridir. İçerisinde ünlü markalar bulunduğu gibi alışveriş, benzin, yemek, tuvalet, kahve gibi pek çok ihtiyacınızı temiz bir şekilde karşılayabiliyorsunuz. Bu mola yeri Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4.2 yıldız  almıştır. 

Adresi: Diliskelesi Mahallesi, 735. Sk. No:50, 41455 Dilovası/Kocaeli

Telefonu: (0262) 754 00 29

turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
ORHAN AĞAÇLI DİNLENME TESİSLERİ


6- ORHAN AĞAÇLI DİNLENME TESİSLERİ

Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisleri, 'Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri' listemizin 6.sırasında yer alıyor. Ankara-Adana yolculuğunda favori mola yeridir gidenler bir daha gitmek ister. Hijyenikliği, yiyeceklerinin lezzetli oluşu, doğallığıyla çoğu kişinin favori listesinde bulunuyor. Aynı zamanda içerisinde havuz, otel, mokamp alanı gibi çok çeşitli olan dinlenme tesisi, Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4.0 yıldız almıştır.

Adresi: Çiftlik, 68200 Aksaray merkez/Aksaray

Telefonu: (0382) 215 24 00 

turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
PERVANOĞLU DİNLENME TESİSİ


7- PERVANOĞLU DİNLENME TESİSİ

'Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri' listemizin 7.si Trabzon'un doğal güzelliklerinin arasından geliyor. Bu tesis adeta bir köy evi havası yaratıyor ve hasret kaldığımız doğal yeşillikler arasında yer alıyor. Pervanoğlu dinlenme tesisine gitmiş herkesin kesin bir tavsiyesi var; sütlaç yiyin! Tabii ki sütlacın yanı sıra etleri, kuymağı, köftesi de son derece lezzetli yiyecekleri arasında yer alıyor. İçeride yanan odun ateşinin etrafında samimi bir sohbet sürdürebilirsiniz. Konaklamak isteyenler için dinlenme tesisinin içinde motel de bulunan mola yeri, Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4.0 yıldız almıştır.


Adresi: Hamsiköy köyü bekçiler mevkii, 61750 Hamsiköy Köyü/Maçka/Trabzon

Telefonu: (0531) 626 43 61 

turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
ANADOLU MOLA DİNLENME TESİSİ


8- ANADOLU MOLA DİNLENME TESİSİ

Çalışanların güleryüzlü oluşu, dinlenme tesisinin temiz oluşu ve çok çeşitli yemek olmasıyla sevilen 'Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri' listemizin 8.sırasında yer alan dinlenme tesisi, Anadolu Mola Dinlenme Tesisi, Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4.1 yıldız almıştır. Mola yeri, Uşak otogarı içinde bulunuyor. 

Adresi: Kemalöz Bozkır sokak, 64200 Merkez/Uşak 

Telefonu: (0850) 333 35 64 

turkiyenin-en-iyi-dinlenme-tesisleri
ÇAMLARALTI DİNLENME TESİSİ

 

9- ÇAMLARALTI ORMAN İÇİ DİNLENME TESİSLERİ

Google kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 3.9 yıldız alan Çamlaraltı Dinlenme Tesisi, 'Türkiye'nin en iyi dinlenme tesisleri' listemizin 9. sırasında yer alıyor. Antalya'ya yolu düşenlerin uğraması tavsiye edilen mola yerinin otantik bir havası ve övülmekle bitmeyen kahvaltısı mevcut. Aynı zamanda pirzola, köfte gibi yiyecekler de oldukça tavsiye ediliyor. 

Adresi: Yetmiş Evler, Mustafa Konu Cd No:43, 15300 Seydiköy/Bucak/Burdur

BenzinLitre uygulaması üzerinden Türkiye'nin en iyi dinlenme tesislerine ulaşabilirsiniz.

Tüm içerikler okundu!

Next page