BENZİNLOG
29
haziran
2022
BenzinLitre
Gündem
Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları | Benzinlog

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları


Şehrin telaşından uzakta, sessiz, sakin, doğa ile iç içe, uykudan temiz havanın verdiği enerji ile uyanmak ve daha pek çok dinlenmemizi sağlayacak huzuru barındıran özellikleriyle kamp yapmak son zaman tatillerinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Kamp malzemeleriniz ve çadırlarınızı hazırladınız mı? Orman içinde veya deniz kenarı hiç fark etmez eğer malzemeleriniz hazırsa sıradaki iş rotanızı belirlemek. Gelin BenzinLitre ile birlikte güzargahınız üstündeki ülkemizin en iyi kamp alanlarını inceleyelim.


1. BOLU-Yedigöller

Yedigöller Milli Parkı, Bolu’nun en çok tanınan milli park kamp alanları içerisinde ilk sırada yer alıyor diyebiliriz. Coğrafyası sebebiyle yaz ve bahar mevsimlerinde kamp yapmak için oldukça uygun bir bölge. Olta balıkçılığına ilginiz varsa burada olta balıkçılığı da kolaylıkla yapılabilir. Kampçılığa yeni merak saldıysanız ilk kampınız için Yedigöller çok güzel bir tercih olabilir.


2. MUĞLA-Akyaka

Mükemmel güzellik ve doğallığa sahip olan Akyaka, farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için çok güzel bir imkan sunuyor. Bolca çam ağaçlarının ve ormanların içerisinde yer alan Akyaka kamp alanı, huzur içinde tatil geçirmeniz için size önerebileceğimiz kamp alanlarının arasında baş sıralarda yerini alıyor.


3. MUĞLA-Fethiye/Kelebekler Vadisi

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz beldesi sınırlarında kalan Kelebekler Vadisi insanın içini huzurla dolduran cennet gibi bir alandır. Kelebekler Vadisi 80’den fazla kelebek çeşidine ve özellikle Kaplan kelebeğine ev sahipliği yapıyor. Kaynağı Faralya Köyü içinde olan ve 50 metrelik yükseklikten vadiye dökülen şelale mükemmel bir manzaranın oluşmasını sağlar.


4. BALIKESİR-Ayvalık/Cunda Adası

Şehir merkezden uzaklaşıp adanın çevresinde dolaşırsanız çam ağaçlarını, birbirinden güzel koyları ve bolca zeytinlikle kaplı güzel manzaraları göreceksiniz. Cunda Adası’nda ücretsiz halk plajları, karavan ve bungalov türünde tesisler bulabilirsiniz.


5. AMASYA-Borabay Gölü

Borabay Gölü çevresi, herkes tarafından bilinmeyen mükemmel kamp alanlarından bir tanesidir. Borabay Gölü denizden 800 m yükseklikte krater gölü olarak bilinir. Göl çevresinde 9 adet bungalov ev, çeşitli kamp ve piknik alanları mevcuttur.


Siz de bu yaz kamp yapmak istiyorsanız BenzinLitre'yi indirmeyi unutmayın! BenzinLitre uygulamasını indirerek güzergahınızdaki kamp alanları ve imkanları hakkında kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz.

Tüm içerikler okundu!

Next page